Drupal – nastavení blog views

Dnešní návod je o tom, jak v drupalu zobrazovat blog pomocí modulu Views. Je to velmi jednoduché, posuďte sami.

1) Nainstalovat VIEWS & zapnout modul

2) Přes Struktura > Views > Add new view přidáme view, který bude zobrazovat vydané články pro blog. Pro tuto funkci je dobré ještě mít nastaven TYP OBSAHU: článek v blogu. Podle tohoto typu obsahu pak views pozná, co má zobrazovat.

3) Vyplníme dle obrázku:

blog-views

Popis obrázku: 

Prvně vyplníme název views, zde to bude třeba blog. Můžeme přidat popis.

Bude zobrazovat Obsat, podle typu „příspěvek v blogu“ a řadit podle nejnovějšího.

Je třeba si nechat vytvořit stránku, na které se bude views vypisovat. Stránka se může jmenovat třeba Blog a vybereme, že bude na ni neformátovaný seznam pouze s ukázkou. Na stránce bude 10 příspěvků a views použije pager. Pokud chceme na blog odkazovat v menu, zaškrtneme „creat a menu link“.

4) Uložíme pomocí tlačítka „continue & edit“ a budeme nastavovat dál.

5) Teď si musíme určit, co všechno chceme vidět. V základním nastavení nám views určí jako formát „obsah“, který zobrazí pouze nadpis a úryvek. Pokud však chceme zobrazovat například ještě datum vydání, musíme změnit formát Ukázat: obsah / úvodník na formát Ukázat: Fields / Nastavení a do Fields pak jen přidat věci, které se mají zobrazovat.

drupal-blog-views2

6) Takže do Fields přidáme datum, nadpis a body. U datumu/ Obsah: Post date si můžeme zvolit formát data. U nadpisu Obsah: Nadpis můžeme jednoduše nastavit CSS třídu. A u Obsah: Body je třeba nastavit, že se má zobrazovat jen úryvek: Formatter – Shrnutí nebo oříznutí a délku oříznutí.

A je hotovo! Ještě je třeba v hlavním menu nastavit odkaz na náš views.

Rubrika: 

Komentáře