TOP 5 Free programů/aplikací

Jak jsem se již zmínila v minulém článku, začínám se orientovat na FREE programy, které nahrazují ty placené ve stejné (nebo vyšší) kvalitě jsou prostě OpenSource a díky zvyklosti uživatelů už některé dokáží i vypadat jako jejich placené obdoby.

1) LibreOffice vs. Microsoft Office
Všichni jistě známe Microsoft Office, a proto jej není třeba představovat, ale kolik z vás zná jeho obdobu v podobě OpenSource se jménem LibreOffice/OpenOffice? LibreOffice nám nabízí, stejně jako Microsof několik programů. Zde patří Writer (Word), Calc (Excel), Impress (PowerPoint) a další.
Libre/OpenOffice ke stažení a s dalšími informacemi po kliknutí.

writer-and-calc 

2) Google Docs vs. Microsoft Office
A toto je další free náhrada za Microsoft Office a s výhodou online používání. S jejich sdílení souborů je skvělé přijít k jakémukoli počítači a jednoduše editovat a vytvářet dokumenty. Bohužel u této varianty se zlí jazykové obávají brzkého zpoplatnění nebo jiného podmínění využívání služby. Vždy je tedy lepší mít zálohu.
Google Docs jednoduše po kliknutí. 

3) Inkscape vs. Adobe Illustrator
Tento program jsem začala využívat při učení se vektorové grafiky místo velmi oblíbeného Adobe Illustrator. Věřím, že ještě nemá tolik funkcí jako Illustrator, ale velmi se tomu blíží. V novém černém kabátu, který mu můžete obléct je pak ještě podobnější Illustratoru a pro zběhlíky nabízí využívání stejných klávesových zkratek.  
Doporučuji seznámit se. 
Inkscape 

4) Gimp vs. Adobe Photoshop
Na Gimp se teprve chystám, přece jen studenti rozmazlení Adobe těžko opuštějí tyto "vymazlené" miláčky. Prozatím mi stačí pro úpravy jejich webový "bratr", ale o tom až za chvíli. Gimp je nejčastější náhražkou za Photoshop a u některých velice oblíbený a vyzdvihován. Obrázek si udělejte sami.
Seznamte se s kamarádem č. 4 GIMP. 
Gimp 

5) Pixlr vs. Adobe Photoshop
A ještě chvíli zůstaneme u grafických "náhražek" . Pixlr je skvělá webová náhražka za GIMP nebo Photoshop. Funguje všude, kde máte internet a je velmi podobný Photoshopu, co se týče funkcí i klávesových zkratek. Zatím je z mých grafických náhražek nejoblíbenější. Je velice jednoduchý na pochopení, takže jej snad budete moci využít i vy.
PIXLR najdete jednoduše tady. 

pixlr

Rubrika: 

Komentáře