Pracovní listy pro trasování čísel

teckovane cisla

Dnes večer se nám stalo to, že Adrianka chtěla napsat číslo 2 a 5. Moc ji to nešlo a místo toho se ji povedlo spíše „S“. Což ji samozřejmě hrozně rozčílilo. Tak jsme to zkusili jinak. Napsala jsem číslo vedle na papír v domnění, že to podle předlohy půjde lépe. Ale to se taky úplně nesetkalo s úspěchem. Protože už byla unavená, domluvili jsme se, že to necháme na další den. A já jsem nelenila vytvořila jsem pracovní listy na trasování čísel 0-9, podle kterých může tvary čísel trénovat.

Jaké další aktivity mohou pomoci v psaní čísel?

Určitě je vhodné, před psaním na papír zkusit trénovat tvary písmen i číslic hmatem. V tom nám mohou pomoci hmatové karty nebo smirkové destičky. Fajn je taky malovat prstem do mouky, soli, cukru, krupice, písku…cokoli máte doma k dispozici.

Mé materiály jsou k dispozici volně k nekomerčním účelům s logem nebo odkazem na zdroj. V případě komerčního využití mě kontaktujte. Děkuji.

Věřím, že i vy oceníte, že si trasování čísel můžete vytisknout v pohodlí vašeho domova zdarma a trénovat třeba předškolní děti, které mají zrovna uzavřenou školku. Budu ráda za sdílení článku i další náměty jak učit doma děti psát.

Podpis Kuncicka
Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.