Podpora pitného režimu u dětí

podpora-pitneho-rezimu

Možná taky řešíte jak motivovat dítě, aby pilo dost tekutin a mělo dostatečný pitný režim. Říká se, že děti a starší lidé nepociťují žízeň a tak je musíme na dostatečné pití upozorňovat. Zároveň malé děti a často i dospělé motivuje vizuální znázornění úkolu. A já mám v tomto článku pro vás ukázku, jak to může hezky fungovat.

Takové batole by mělo vypít okolo 1,5l tekutin. Předškolní dítě už 1,5-2l tekutin. Do pitného režimu počítáme i kojení, UM, ovoce a zeleninu i polévky. A potřeba se může lišit dle ročního období, kdy většinou v zimě lidé pijí méně, než v parném létě.

U nás doma máme téměř denně na oběd i večeři polévky a na svačinu smoothie, ale co se týče pití jindy během dne, tak je to bída.

Rozhodla jsem se proto, dceři udělat přehled vypité vody/čaje, kde si sama bude moci zaznačit a zkontrolovat, kolik tekutiny dnes vypila a kolik ještě má vypít, aby se tělíčko mělo dobře.

U nás máme limit 3 hrníčky vody/čaje + výše zmíněné za den. A aby to ještě lépe fungovalo, jsou slíbené odměny. Ty samozřejmě nemusí být hned nějaká sladkost nebo hračka, ale třeba oblíbená pohádka, nebo hra s rodiči.

Dole na stránce si i vy můžete stáhnout a vytisknout jednoduchý týdenní přehled pitného režimu, vyvěsit si ho na lednici nebo nástěnku a své pohárky si značit magnety nebo rovnou vybarvovat.

Podpis Kuncicka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *