Dekorace a oslavy

(Ne)čarujte z vody: 5 super nápadů na čarodějnice

nápadů na čarodějnice

30. dubna nás čeká s dětmi oslava filipojakubské noci nebo-li pálení čarodějnic. Tento svátek je stále snad ještě populárnější než Halloween a většina dětí se na něj velmi těší. Společně si připravujeme kostýmy, aktivity, figurínu čarodějnice či fatru. Abych vám práci trochu usnadnila, mám pro vás několik nápadů na čarodějnice, které s dětmi můžete vyzkoušet. Čtěte dál.

Představení nápadů na čarodějnice

1. DIY kouzelnická hůlka pro děti

nápadů na čarodějnice

Každý správný čaroděj a čarodějka musí mít svou hůlku. To zcela jistě víte. Ale, jak takovou hůlku vyrobit? To vám ráda prozradím.

K výrobě své kouzelnické hůlky budete potřebovat klacek nebo čínskou hůlku, tavnou pistoli a případně barvy na dozdobení.

Postup je super jednoduchý. Na klacík si ve spodní části tavnou pistolí vytvořte různé zdobení. Mohou to být kroužky, spirála nebo jiné ornamenty. Jakmile lepidlo zaschne můžete začít čarovat, nebo ještě použít barvu a hůlku dozdobit.

2. DIY šperk pro správné čarodějnice

nápadů na čarodějnice

I čarodějové a čarodějky se rádi zdobí. Ať už pařátky, ocásky, zuby nebo kostičkami. Mojí malé čarodějce jsem se rozhodla vyrobit náhrdelník z kostí a zubů a kostičku do vlasů.

Výroba je zase velmi jednoduchá. Jistě znáte slané těsto, že? Tak přesně z něj jsme kostičky a zuby tvořili.

Recept na slané těsto:

  • 2 hrnky mouky
  • 3/4 hrnku vody
  • 1 hrnek soli

Všechyn ingredience smíchejte a vypracujte těsto. Z těsta pak můžete modelovat kosti a zuby. Pokud je budete chcít použít na náhrdelník, nezapomeňte do nich udělat dírky. Poté už jen stačí vše nechat uschnout a navléknout na provázek.

3. Kouzelný lektvar

lektvar

Teď přichází to pravé kouzlo! Vytvořte si s dětmi čarodějný lektvar. Děti budou nadšené.

Přísady do lektvaru:

  • jedlá soda
  • přípravek na nádobí
  • potravinářské barvivo
  • ocet
  • třpytky
  • miska, sklenička nebo kotlík

Nejdříve nechejte děti smíchat sodu s barvivem a třpytkami. Barva a třpytky tu jsou pro efekt, není nutné je použít. Jakmile mají smíchané tyto přísady, kápněte jim k tomu trochu přípravku na nádobí. A nakonec nechejte děti přilévat ocet.

Ocet mohou kapat pipetou nebo přilévat ze zkumavky či malé skleničky. Díky prostředku na nádobí bude lektvar krásně pěnit.

4. a 5. PDF aktivity na čarodějnice pro děti

čarodějnice - pracovní listy

PL na čarodějnice

Pracovní listy na čarodějnice (barevně i černobíle) pro rodiče i učitele, kteří preferují zábavnou formu výuky. Děti si procvičí paměť, počítání, grafomotoriku nebo sluchovou percepci.

Více informací
slabiky v kotlíku

Slabiky v kotlíku

Slabiky v kotlíku jsou soubor pro děti předškolního věku. V černobílé i barevné verzi. Je vhodný pro témata čarodějnic, Halloweenu nebo dušiček na procvičování (hlavně) rytmizace.

Více informací

BONUS: Povídání o pálení čarodějnic

Mé materiály jsou k dispozici volně k soukromým/nekomerčním účelům s logem nebo odkazem na zdroj. V případě komerčního využití mě kontaktujte. Děkuji.
carodejnice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × one =