Jak stimulovat zrak novorozence? Černo-bílé obrázky pro miminka ke stažení

Čekáte miminko, nebo se vám právě narodilo a přemýšlíte čím ho obklopovat, aby to bylo pro něj dost zajímavé a zároveň rozvíjející? Nebo jste si možná všimli, že vaše děťátko více zajímají černo-bílé obrázky a hračky? Nebo jste jen zachytili trend černo-bílých obrázků a hraček pro děti a nechcete zůstávat pozadu?

Když je miminko v bříšku, jeho zrak není zvyklý na světlo a tudíž se nevyvine dokonale. Po narození pak vidí jen cca na 20-30 cm. Navíc moc nevnímá barvy. To vše se mění v průběhu 12 měsíců, kdy se zrak posiluje a vyvíjí a poté již vidí, jak jsme zvyklí my dospělí.

Jak můžeme vývoj zraku podpořit?

Stačí dítěti předkládat černobílé obrázky a hračky, díky kterým se vyvíjí zrak, ale i mozek.

Dr. Susan Ludington-Hoe přišla s objevem, ve kterém tvrdí, že pokud 7 dní po dobu 3 min budeme kojencům předkládat černobílé obrázky, schopnost soustředit se na ně, se zvýší z 10 na 90 sekund!

Takže díky černobílým obrázkům, netrénujeme pouze zrak dětí, ale i soustředění. Tím se v mozku vytvářejí nová nervová spojení.

Montessori mobil

Jako první černobílá hračka či pomůcka mě trkl do nosu mobil od Montessori. Prohlédnout a vyrobit si ho můžete na stránce MontessoriDoma.cz

Stahuj černobílé obrázky

No a pod článkem nalezneš ke stažení mé černobílé obrázky pro miminka. Doporučuji je po vytištění ještě zalaminovat, aby vydržela.

Tak co zaujaly černobílé obrázky i vaše miminka?

Podpis Kuncicka
Klikni a stahuj nové kontrastní karty pro miminka
Mé materiály jsou k dispozici volně k nekomerčním účelům s logem nebo odkazem na zdroj. V případě komerčního využití, mě kontaktujte. Děkuji.

Pokud hledáš další obrázky k vytištění

2 Replies to “Jak stimulovat zrak novorozence? Černo-bílé obrázky pro miminka ke stažení

  1. Dobry den, mam zajem o tyto karticky cerna na bile. Mate nadherne obrázky. Je možno koupit?

    Dekuji Rampichova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × two =