Dekorace a oslavy, Oslavy

Jak si užít konec roku s malými dětmi?

Konec roku s dětmi

Čeká vás konec roku doma s dětmi a chcete si ho společně užít i jinak, než koukáním na televizi? V tom případě jste tady správně. Mám pro vás připraveno několik aktivit pro tento speciální večer. Nudit se nebudou malí ani velcí.

Rozhýbejte svá těla

Ani s dětmi nemusíte konec roku trávit jen v sedě. Když vyberete nějakou chytlavou hudbu, určitě si s vámi děti rády zatrsají.

Malým dětem můžete vybrat klasiku jako: Míša Růžičková, Šmoulové, Dáda Patrasová, Spievankovo, Smejko a Tanculienka, Miro Jaroš, Štístko a poupěnka nebo Kvído a Karol.

Starším dětem by se mohlo líbit: Maxim turbulenc, Bombarďák, Kašpárek v rohlíku, Michal Horák, Pokáč atd.

Společenské hry na silvestra

Jestli jste se protáhli u příjemné hudby a nemáte dost, můžete si společně zahrát party hru Twister. Ale pokud si chcete po tanečku oddychnout a na chvíli si sednout, zkuste si zahrát třeba silvestrovské Bingo.

Silvestrovské Bingo

Na této hře je skvělé, že ji zvládnou hrát už docela malé děti, které ještě neumí číst a psát, protože v tabulce nejsou čísla, ale obrázky.

Jak hrát obrázkové Bingo s dětmi?

Nejdříve si vytiskněte hrací a losovací karty. Všechny karty vystřihněte, a pokud chcete, můžete je i vybarvit. Hrací karty rozdejte 2-4 hráčům a losovací karty dejte do losovací misky či sklenice. Hra může začít.

Jeden z hráčů je pověřen losováním a vylosovaný obrázek vždy popíše nebo ukáže. Každý, kdo má obrázek na své hrací kartě si ho označí. K označování můžete používat žetonky, knoflíky, kamínky, bonbony nebo jen škrtat pastelkou. Ale při škrtání hrací karty nejdou použít znovu.

Vítěze můžete vyhlásit například pokud má označené všechny obrázky v řádku, sloupci nebo na celé kartě. To záleží na vaší domluvě. Pokud splní zvolený cíl hry, vykřikne BINGO!

Chvilka tvoření

Jistě jste se u silvestrovského binga dobře pobavili. Teď můžete dětem navrhnout, aby zkusily něco vytvořit. A třeba u jejich tvoření naberete druhý dech nebo připravíte další tác jednohubek.

Konec roku s dětmi

Pro mladší děti mám v souboru připravenou šablonu pro otiskování prstů s číslicí 2023. Nezapomeňte dětem vysvětlit, že to je číslo nového roku.

Starší děti mají v souboru možnost vytvořit a dozdobit si svou silvestrovskou čelenku s číslicí 2023, se kterou pak mohou pokračovat v tanci nebo si udělat pěknou fotku.

Konec roku 2022 s dětmi a společné ohlédnutí

Poslední aktivitou v souboru je společné ohlédnutí za rokem 2022. Menším dětem je třeba text přečíst, ale do okýnek mohou malovat své myšlenky samy. Starší děti už si vše přečtou samostatně a do listu mohou zapisovat. Z tohoto důvodu má ohlédnutí 2 verze.

ohlednuti

PDF mohou stahovat členové klubu.

kuncicka klub

konec-roku-s-detmi

Konec roku s dětmi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × five =