Hry, Vnitřní

Hrajeme si na restauraci – doplňky k tisku

hrajeme-si-na-restauraci-teaser

Začalo to docela nevinně, byli jsme nachlazení doma a nemohli jsme ven do jiného prostředí. Co teď? Děti se už nudí, skáčou mi po hlavě, tak šup šup něco vymyslet pro malé nezbedy. Máme doma krásnou kuchyňku od Ježíška a doplňky. Tak jo, zahrajeme si na na domácí restauraci!

Tyto imaginární hry, děti velice baví. Ale co víc, rozvíjí jejich jazykové dovednosti, spolupráci, fantazii a sociální dovednosti. Přece v takové restauraci se i při hře hezky pozdravím, posadíme, ukážeme si jídelní lístek, prohlídneme si všechny dobroty, pokusíme si objednat u číšníka a tak dále.

Můžeme si vysvětlit co mají v jídelním lístku zdravé, co mají drahé nebo jak se takové jídlo bude připravovat.

Při chystání stolu v restauraci si můžeme vysvětlit pravidla stolování. Ukázat si jak se ukládají příbory a proč. To se velmi hodí jako nácvik do reálné situace, kde pak děti už nebudete muset v té pravé restauraci okřikovat a vše vysvětlovat.

Jak vypadá naše restaurace?

Vedle kuchyňky jsme si přisunuli obyčejný konferák z IKEA. Na něj jsme dali papírový ubrus a prostírání, která je součástí materiálu k tisku. Podle toho pak děti nachystaly talíře a příbory. Jako dekoraci jsme ještě použili umělou květinu.

Jídelní lístek

hrajeme si na restauraci

Jídelní lístek jsem po vytištění secvakla sešívačkou. Adrianka si pak vymyslela jméno pro svou restauraci: U Mumínka a sama sebe pasovala na šéfkuchaře.

Aby byla pořádný šéfkuchař, chtělo to ještě kuchařskou čepici. Chvíli jsem pátrala na internetu a nakonec jsme zvolili úplně jednoduchou verzi, která je vytvořena s tvrdého papíru a bílého sáčku. Na video-návod se můžete podívat na youtube.

Co vše obsahuje set Hrajeme si na: restauraci?

  • Jídelní lístek s místem pro váš název restaurace a jménem šéfkuchaře
  • Objednávací lístek pro poznámky číšníka
  • Cedulku otevřeno/zavřeno
  • Prostírání
TIP
Doporučuji prostírání a objednávací list zalaminovat. Do objednávacího listu lze pak opakovaně zaškrtávat fixem a mazat. Prostírání alespoň dlouho vydrží.
Mé materiály jsou k dispozici volně k nekomerčním účelům s logem nebo odkazem na zdroj. V případě komerčního využití, mě kontaktujte. Děkuji.

KAM DÁL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 + 17 =