Hry, Tvoření a návody, Vnitřní

3 Hry s obyčejnými ponožkami, aneb my se v dešti nenudíme

ponozky-teaser

Další propršené dopoledne a malá nezbednice se mne ptá, co budeme tvořit. Tvoření je totiž Adriina oblíbená činnost. Jenže já zrovna nemám prostor tvořit, hromadí se mi tady kupa nespárovaných ponožek a potřebuji je roztřídit. Koukám na ty ponožky a v hlavě se mi zrodil nápad! Dnes budeme hrát hry s ponožkami!

Jako první beru papír a začínám vystřihovat tvary ponožek. A u toho Adriance povídám o svém nápadu. „Víš mám tady hromadu nudných, jednobarevných ponožek a tak mě napadlo, že bychom si mohli zahrát na návrháře. Tady na ty šablony ponožek si navrhneme ponožky nové, krásné a barevné. Budou ale vždy v páru. To znamená, že vždy uděláme 2 stejné ponožky, aby se mi k sobě pak dobře párovaly.”

Adrianka je z nápadu nadšená. Vytvořím pro ukázku svůj jeden pár a dílo přenechávám malé kreativní hlavince, což mi dává čas na mou práci :). A bavilo ji to tak, že si pak chtěla hrát na návrháře ponožek ještě další 2 dny.

Naše výtvory jsme se pak rozhodli používat i dále k dalším ponožkovým hrám. Inspirujte se a zkuste některou i vy.

Jaké další hry s ponožkami můžeme podniknout?

  1. Krom toho, že díky navrhování stejných ponožek se děti učí krásně kopírovat vzory a barvy, můžeme trénovat barvy nebo i tvary použité ve vzorech.
  2. S více ponožkami pak můžeme hrát ponožkové pexeso a trénovat tak i paměť. Lepší je ponožky před hraním zalaminovat, abychom prodloužili jejich životnost.
  3. Ponožky můžeme rozvěsit různě po bytě a hrát hledací hru. Tak to bývá často i v životě, že nám chybí ponožka do páru. Kdo jich spáruje více, je vítěz!

Pokud vás napadají další hry s navrženými ponožkami, budeme moc rádi, když se podělíte do komentářů a my si je zahrajeme třeba další deštivé dopoledne.

Podpis Kuncicka
Hry s ponožkami - šablona
ponožky
Mé materiály jsou k dispozici volně k nekomerčním účelům s logem nebo odkazem na zdroj. V případě komerčního využití mě kontaktujte. Děkuji.

Sdílej aktivitu se svými kamarády, ať se také nenudí.

KAM DÁL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 − two =