Hry

5 jarních aktivit s hmyzem

chytni brouky teaser

Mezi jarní aktivity pro předškolní děti se u mě na blogu zařadilo už několik zajímavých i zábavných aktivit. Mezi ně patří: Jarní hledací hra, Jarní seznam aktivit k odškrtávání, Jarní rozkvetlá louka, Hledací hra na procházku nebo třeba Jarní šablony pro zdobení plastelínou.

Aby toho nebylo málo, můžete k tomu všemu ještě vyzkoušet hmyzí aktivity. A vymyšleno jich mám pro vás rovnou 5. Stačí vytisknout 1x A4 s hmyzáky a zábava může začít.

Chytni brouky
Mé materiály jsou k dispozici volně k nekomerčním účelům s logem nebo odkazem na zdroj. V případě komerčního využití mě kontaktujte. Děkuji.

Co si s hmyzáky počít?

 1. Omalovánka
  Naprosto nečekaně jako první aktivitu doporučuji hmyzákům dodat nějaké pěkné barvičky.
 2. Stříhání
  Pro další aktivity je vhodné broučky z papíru vystřihnout. To je taky dobré cvičení. Není nutné je obstřihovat přesně podle čar. Stačí kolem dokola i to dá dětem pěknou práci.
 3. Třídění
  Pro starší děti je vhodné jednotlivý hmyz pojmenovat, něco málo si o něm říci a třeba si je rozdělit na skupiny: létaví a nelétaví.
  Na obrázku máme: Slunéčko sedmitečné, komára, stonožku, včelu, mouchu, mravence, pavouka, vážku, kobylku luční, švába a brouka.
 4. Hledání broučků po bytě
  Vybarvené a vystřižené broučky můžeme poschovávat po bytě a zahrát si hru, kdo jich najde více. Každé dítko může mít na broučky svou zavařovací sklenici nebo plastovou misku pro větší bezpečnost. Děti tu hru milují a celé odpoledne jsem jen schovávala hmyzáky :).
 5. Plácni mouchu
  Na poslední aktivitu budeme potřebovat nalepit mouchu na špejli a vzít si plácačku nebo si nějakou vyrobit. Jeden z vás se bude snažit mouchu plácnou a druhý s mouchou uletět. Skvělá hra na postřeh.
BONUS
Jako bonus si můžete stáhnout k vytištění sklenice, které jsme používali u zavařovací aktivity a hmyzáky do sklenice pochytat/nalepit.

Další hmyzí omalovánky jsem našla třeba stránkách onlineomalovanky.cz. A další nápady na jarní aktivity pro děti můžete najít třeba na webu predskolaci.cz nebo mém oblíbeném Pinterestu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × 2 =