Valentýnská hledací hra pro předškoláky – počítáme do 10ti a trénujeme postřeh

Valentyn-teaser

Blíží se nám svátek vše zamilovaných – Valentýn. A ač my dospělí jej neslavíme, dětí se tento svátek dotkl. Však jsou také velmi všímavé a vidí kolem nás všechny ty akce a výzdobu obchodů. Co jim alespoň připravit nějakou srdíčkovou aktivitu a spojit příjemné s užitečným? Pro předškoláky dožadujících se Valentýnských aktivit tu mám ke stažení jednu hledací hru.

Naše srdíčkové tvoření

Adrianka se mě začala na Valentýn vyptávat. Co to je za svátek? A proč tu je takový svátek? A jak ho lidé slaví? No mami a co dál?!

Hezky jsme si o tom svátku popovídali (úměrně jejímu věku) a domluvili jsme se, že bychom si takovou malou oslavu mohli udělat s přáteli. Připravit si výzdobu, nějaké občerstvení a pobavit se.

Bohužel to nedopadne, protože jsme onemocněli. Ale my se nevzdáme! Tento týden se budeme držet tématu a tvořit různé dekorace. Například jme tvořili s uchošťoury a červenou barvou. Zapojili jsme i mladšího Alexe a takhle to dopadlo.

Edit: Doplněno o další srdíčkové tvoření

Hledací hra pro předškoláky

Adrianka už umí počítat do 10ti delší dobu, ovšem s tím postřehem je to trochu horší. To ale vůbec nevadí, existuje na jeho trénink mnoho aktivit. A tak jsem se rozhodla to hezky všechno spojit dohromady a vznikla Valentýnská hledací hra pro předškoláky, kde může počítat a hledat.

Celá hra nebo pracovní list obsahuje 9 opakujících se znaků, které neodmyslitelně patří k tomuto svátku. Pod hledacím srdcem jsou pak vyobrazeny jednotlivé znaky, které má dítě počítat a pod nimi kolonky na číslo (možná by se tam vešly i čárky, pokud dítě neumí číslo napsat).

Hledací hra pro předškoláky

Do komentářů se s námi můžete podělit, jak si užíváte s dětmi Valentýn vy, případně co podnikají ve školce. Budeme se těšit.

Podpis Kuncicka
Mé materiály jsou k dispozici volně k nekomerčním účelům s logem nebo odkazem na zdroj. V případě komerčního využití mě kontaktujte. Děkuji.
Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *