Hry, Počty, Vnitřní

Valentýnská hledací hra pro předškoláky – počítáme do 10ti a trénujeme postřeh

valentyn blog

Blíží se nám svátek vše zamilovaných – Valentýn. A ač my dospělí jej neslavíme, dětí se tento svátek dotkl. Však jsou také velmi všímavé a vidí kolem nás všechny ty akce a výzdobu obchodů. Co jim alespoň připravit nějakou srdíčkovou aktivitu a spojit příjemné s užitečným? Pro předškoláky dožadujících se Valentýnských aktivit tu mám ke stažení jednu hledací hru a tipy na tvoření. Pro mladší školní děti jsou pak připraveny zamilované pracovní listy.

Naše srdíčkové tvoření

Adrianka se mě začala na Valentýn vyptávat. Co to je za svátek? A proč tu je takový svátek? A jak ho lidé slaví? No mami a co dál?!

Hezky jsme si o tom svátku popovídali (úměrně jejímu věku) a domluvili jsme se, že bychom si takovou malou oslavu mohli udělat s přáteli. Připravit si výzdobu, nějaké občerstvení a pobavit se.

Bohužel to nedopadne, protože jsme onemocněli. Ale my se nevzdáme! Budeme držet tématu a tvořit různé dekorace. Například jme tvořili s uchošťoury a červenou barvou. Zapojili jsme i mladšího Alexe a takhle to dopadlo.

Edit: Doplněno o další srdíčkové tvoření

Valentýnské zamilované úkoly pro mladší školní věk

fler valentyn

Pokud pracuješ s menšími školními dětmi, mohly by je i tebe zaujmout tyto pracovní listy se zamilovanými úkoly.

A co si na 14 stránkách procvičíme? Grafomotoriku, jednoduché čtení, sčítání, odčítání, hledání rozdílů a další.

Hledací hra pro předškoláky

valentynska hledaci hra

Pokud hledáš spíš aktivity pro předškoláky, to zase máme připravený jiný pracovní list a tím je Valentýnská hledací hra. Na tomto listu si dítko procvičí počítání do deseti a postřeh.

Celá hra nebo pracovní list obsahuje 9 opakujících se znaků, které neodmyslitelně patří k Valentýnu. Pod hledacím srdcem jsou pak vyobrazeny jednotlivé znaky, které má dítě počítat a pod nimi kolonky na číslo nebo čárky, pokud dítě neumí číslo napsat.

Do komentářů se s námi můžete podělit, jak si užíváte s dětmi Valentýn vy, případně co podnikají ve školce. Budeme se těšit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen − 12 =