Oslavy

Píšeme dopis Ježíškovi na originální dopisní papír

dopis ježíškovi teaser
jezisek
Loňský dopis Ježíškovi

Zase chvíli budu otravovat s těmi Vánoci. Kdo je připraven, není překvapen, že jo. Jako malí jsme moc rádi psali dopis Ježíškovi a to i když jsme byli starší a už všemu rozuměli. Než jsme uměli psát, své tužby jsme na papír kreslili. Později jsme je pak psali. S Adriankou jsem začala dělat dopis Ježíškovi teprve loni. To měla 3 roky.

Na fotce můžete vidět, jak náš loňský dopis Ježíškovi vypadal. Obrázky mi trvaly celkem dlouho. A z toho taky plyne, že letos to budu muset pojmout trochu rychleji a praktičtěji. Ale jako vzpomínku ho mám uschovaný.

Dopis Ježíškovi letos budeme dělat rovnou 2x. Ačkoli Alexovi budou necelé 2 roky, moc rád se zapojuje do tvoření. Proto oba dostanou dopisní papír, na který budou moci namalovat svá tajná přání, která pak Ježíškovi nechají za oknem.

Co děláme s hotovým dopisem?

Budu tady sdílet naši tradici s dopisem pro Ježíška, ale je možné že to děláte u vás doma jinak. V tom případě budeme moc rádi, když se s námi podělíte do komentářů. Jsme na to velmi zvědaví.

Po dokončení psaní nebo kreslení, vložíme náš dopis do obálky nebo převážeme stužkou. K odeslání překvapivě nevyužíváme Českou poštu, ale dopis dáváme večer, než jdeme spát, za okno. Ježíšek si ho totiž v noci, když děti spí, vyzvedne a přečte.

Dopisní papír i pro vás

Aby jste si přípravu ulehčili i vy, připravila jsem 4 verze dopisního papíru. 2 verze jsou linkované pro píšící děti. Další 2 verze jsou nelinkované pro menší děti, které ještě psát neumí a budou Ježíškovi svá přání kreslit.

Dopisní papír, který se vám líbí si rozklikněte a vytiskněte nebo uložte.

Naše výtvory

Chodí vám odpověď od Ježíška?

Zjistila jsem, že existují různé služby, které posílají dětem poštou dopis OD Ježíška. Nejdřív mě to celkem překvapilo, ale nápad se mi nakonec velmi zalíbil.

Úplně se mi nechtělo za takovou službu platit. No a když už jsme si vytvořila dopisní papír pro Ježíška, tak si vytvořím i Ježíškovu odpověď.

Tentokrát ovšem použiji Českou poštu a jejich e-pohlednice. Nahraji si k nim svůj obrázek, napíšu svůj text a za 27 kč to celé nechám vytisknout a poslat k nám do schránky. A už se moc těším na reakci dětí. Žádné další Ježíškovské “triky” už pro děti nechystám.

pohled
Objednaný dopis od Ježíška

Stromeček nám nenosí Ježíšek. Ani nám nedělá moučné stopy po bytě. Dokonce nám ani neupíjí mléko a nejí sušenky (ano i toto jsem už viděla v český domácnostech).

Máte ještě nějaké další předvánoční Ježíškovské tradice u vás doma?

KAM DÁL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen − nine =