Ostatní

Jarní spojovací obrázky pro děti

jarni spojovani teaser

Báječná jarní aktivita mě napadla. Možná si vzpomínáte na spojování obrázků s očíslovanými body? Když jsem byla malá, bývaly takové obrázky v dětských časopisech a moc mě to bavilo. Jenže! Co když naše školkové dítko ještě nepozná znaky čísel? No co. Uděláme si spojovací obrázky bez čísel.

Koordinace a spojování bodů

Mnoho učitelů a rodičů dnes hledá způsoby, jak dětem pomoci naučit se číst, psát a kreslit. Přesně pro ně jsou vhodné podobné aktivity a pracovní listy.

Spojováním bodů a dokreslováním obrázků se trénuje u dětí jejich grafomotorika. A nenechte se zmást, dětem to dá hodně práce, aby se naučily tuto činnost zvládat.

Spojovací pracovní listy

  • S pracovním listem se pak dá samozřejmě pracovat i dále – vybarvovat nebo dozdobovat různými technikami a dotvořit tak moc pěkný výtvor.
  • Pokud chcete pracovní listy používat opakovaně, doporučuji je zalaminovat a kreslit na ně fixem, který jednoduše smažete.
Mé materiály jsou k dispozici volně k nekomerčním účelům s logem nebo odkazem na zdroj. V případě komerčního využití mě kontaktujte. Děkuji.

Další inspirace

Pokud jste se s dítětem naučili poznávat čísla nebo písmena, můžete vyzkoušet spojovací obrázky obtížnější. Hezké obrázky najdete například na i-creative.cz a body s písmeny najdete ke stažení na montessoridoma.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 + 14 =