Příroda

UČÍME SE NA TÉMA: SLEPICE

slepice blog

Začínám na blogu nové jarní téma a tím budou vejce a slepice neboli kur domácí. K tématu mám pro vás připravené nové originální pracovní listy.

Pracovní listy na téma slepice obsahují:

  • Pracovní list – slepice s přehledem: jak vypadá, kdy se budí, kde bydlí a čím se krmí (jak můžete znát od ježka a hlemýždě)
  • Prázdný pracovní list s přehledem, který může doplnit dítě
  • Pracovní list – hledej písmeno, tentokrát S jako slepice
  • Omalovánku – kohout, slepice, kuře
slepice nahled

Prémiové pracovní listy vejce a slepice

vejce slepice teaser

Chtěli byste se dozvědět něco více o vejcích? Výborně! Můžete si zakoupit PDF s pracovními listy – části vejce, které najdete v černobílé i barevné podobě. Dále třísložkové karty drůbeže a vystřihovací skládačku ptačího vejce.

Části vejce můžete popsat ručně, nebo přiřadit popisky. Materiál se dá zalaminovat a se suchým zipem přiřazovat popisky opakovaně.

Stejně tak obtahování slov můžete vložit do fólie, pod plexisklo nebo zalaminovat a dítě může fixem stále dokola zkoušet slovo napsat.

Třísložkové karty jsou vám k dispozici v barevné i černobílé barvě k vybarvení. Tady se dočtete, jak s nimi můžete zacházet.

Životní cyklus – Slepice

ziv cyk slepice fler

Chceš vědět jak jde život slepice? K tomu ti skvěle poslouží životní cyklus slepice s vystřihovacími obrázky, ten navíc doplní kartičky s popisem jednotlivých fází, které si můžeš vybarvit.

Pro koho jsou prémiové pracovní listy vhodné?

Pracovní listy vejce a slepice jsou vhodné pro všechny, kteří se vzdělávají doma: předškoláky, domškoláky i děti na distanční výuce.

Doporučený věk je od 3 let a byly testovány na mých dětech :).

Zazpívej si se slepicí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen + eleven =