Příroda

Učíme se: Vrstvy Země a atmosféry

zeme blog

Zajímá tvoje dětičky planeta Země nebo vesmír? Pojďme jim rozšířit obzory v nových pracovních listech, kde najdete aktivity k poznávání vrstev naší zeměkoule a atmosféry.

Pracovní listy jsou určeny nejen pro nadšené kosmonauty, vědce, badatele, ale i pro předškoláky, domškoláky, děti na distanční výuce a učitele.

Děti budou rozvíjet jemnou motoriku, konstruktivní dovednosti, fantazii, zrakovou percepci, geometrické tvary, logické myšlení a slovní zásobu.

Vrstvy Země a atmosféry na 6ti pracovních listech

  • plakát s popisem jednotlivých vrstev
  • přiřazování názvů vrstev
  • omalovánku vrstev Země
  • karty s vrstvami Země (lze využít jako třísložkové)
  • 2 listy s vrstvami atmosféry na přiřazování
    Doporučuji přiřazování zalaminovat a přidat samolepící suché zipy k opakovanému používání, ale lze využít i bez této úpravy.
IMG 20210422 100641 HDR 1

Další tipy na aktivity s dětmi:

1. Malujeme noční oblohu

Pokud nebude obloha zamračená, uvidíme na večerní obloze plno hvězd. Tato krásná podívání nás může inspirovat k vytvoření vlastní hvězdné oblohy.

Připravíme si tmavě modrý, tmavě šedý nebo černý kreslicí karton a hvězdy nakreslíme. Využijeme voskovky, zlaté a stříbrné fixy, bílé a žluté pastelky.

TIPY na další hvězdné oblohy:

  • Hvězdnou oblohu vytvoříme efektně i pomocí kresby zmizíkem do modrého inkoustu. „Vyzmizíkované“ hvězdy (bílý obrys – stopu po zmizíku) lze vymalovat fixy, pastelkami. Velmi efektní je použití zlatých a stříbrných fixů, glitrových lepidel se třpytkami.

2. Sběr hvězdného prachu

Z alobalu si vyrobíme kuličky – hvězdný prach. Z kuliček pak můžeme vyrobit překážkovou dráhu, házet do kruhu, cvičit s ní či dělat jiné aktivity či soutěže.

-SDÍLEJ-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 − 8 =