Pracovní listy z říše zvířat ZDARMA

pracovní listy z říše zvířat

Na mém blogu už jste mohli vidět a zkusit několik hledacích her venku v přírodě. Naposledy to byla barevná hledací hra mimo hřiště. Některým z mých čtenářů ale bylo líto, že není v černobílé podobě a nemohou je bez barevné tiskárny využít. Proto vznikly tyto černobílé pracovní listy z říše zvířat.

Pracovní listy z říše zvířat

Protože teď často prší a člověk nikdy neví, kdy vyrazí na pořádný výlet do přírody, tak jsem jako záložní plán přidala k hledací hře ještě pracovní list s částmi těla ptáka.

Pokud vás tedy zaskočí počasí, můžete si doma nejdříve procvičit části ptáka a případně přidat i části ptačího vejce.

A když toho pořád budete mít málo, hledací hru si před výletem můžete krásně vybarvit. Pak už jen stačí počkat na sluníčko, sbalit hledačku s sebou a vydat se do přírody najít všechny zvířata na pracovním listu.

Mé materiály jsou k dispozici volně k nekomerčním účelům s logem nebo odkazem na zdroj. V případě komerčního využití mě kontaktujte. Děkuji.

Koho budeme hledat?

V nové hledací hře se vypravíme hledat deset zvířat, které by měly najít i městské děti, aby nemusely jezdit kvůli hledačce daleko.

Hru můžete vzít s sebou na jakoukoli procházku. Pokud máte více dětí, může z ní být i soutěž, kdo dříve najde všechny zvířata.

 1. motýla
 2. mravence
 3. ptáka
 4. slunéčko
 5. včelu
 6. mouchu
 7. pavouka
 8. hlemýždě
 9. komára
 10. kobylku

Další pracovní listy z říše zvířat

K většině hledaných zvířat už u mě vyšly i pracovní listy (zdarma i placené), takže si hledací hru můžete doplnit o další aktivity a vědomosti.

Podpis Kuncicka

-SDÍLET-

4 Replies to “Pracovní listy z říše zvířat ZDARMA

 1. dobrý den,líbí se mi vaše nápady na téma hlemýždě.využila bych,je možné mi je zaslat na e mail? děkuji moc T.Šindelková

 2. Dobrý den. Máte moc krásné materiály. Mohu se prosím zeptat, kde bych mohla stáhnout části ptáka? Moc děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *