Organizace

11 IKEA tipů pro děti do domácnosti

ikea blog

Oblíbili jste si IKEA a její skvělé produkty a cenovou dostupnost jako my? To je skvělé, protože mám pro vás pár tipů, které by se vám mohly hodit do domácnosti nebo třídy.

ikea

Sebeobsluha aneb já sám

Doma se snažím dětem udělat takové prostředí, aby se co nejvíc dokázaly obsluhovat samy. Pro začátek to například znamenalo pořídit k umyvadlu stoličku a pověsit níže zrcadlo, aby na sebe viděli. Je to důležité, když si myjí zuby, češou se nebo to taky velmi pomáhá, když se učí smrkat.

Nerada do zdí vrtám nebo tluču hřebíky, takže jasnou volbou se stalo zrcadlo samolepící. IKEA prodává 4 samolepící čtverce 30×30 cm a najdete je pod názvem LOTS. Do koupelny nám stačily dva čtverce a další dva použiju zřejmě do předsíně.

Stolujeme, malujeme, hrajeme si

Jak už jistě víte, my moc rádi tvoříme a malujeme. Když byli děti maličké používali jsme k tomu konferenční stolek LACK. Má totiž ideální velikost pro předškolní děti, můžou u něj stát a pokud nepřidáte spodní desku, tak i sedět. Je dost odolný a levný, takže pokud by ho děti zničily, nebude to tolik “bolet”.

U stolečku jsme samozřejmě někdy pořádali i svačinky nebo snídaně a k nim vám doporučíme dětské nádobí DUKTIG. Nádobí je keramické a velikostně akorát pro malé dětské ručičky. Barevné mističky navíc používáme i při tvoření a třídění.

Tvoření a organizace

Může jít o obrázek uvnitř

Nějakou dobu jsme chtěla vedle stolečku organizér na většinu tvořivých věcí, aby k nim děti měly přístup. Většinou potkáte tip na vozík RASKOG, který mi přišel dost drahý a dlouho jsem váhala. Až jsme byli v obchodním domě a natrefila jsem na koupelnové vozíky, které jsou dost podobné. Vybrala jsem z nich vozík HORNAVAN. Ušetříte 500 Kč a máte vyřešeno.

Na našem kreativním vozíčku mimo jiné najdete například skvělé IKEA fixy MALA, na které nedám dopustit. Fixy jsou širší, takže se dobře drží i malým ručičkám. Navíc vydrží chvíli i otevřené a velmi dobře se dají umýt a vyprat.

Další skvělá kreativní pomůcka jsou zažehlovací korálky PYSSLA. IKEA má 2 barevné varianty. Ke korálkům seženete i podložky, na které se skládají. Děti s nimi cvičí jemnou motoriku, soustředění, trpělivost a koordinaci oko-ruka.

Aktivity na stolečku míváme na tácku, pro lepší ukládání. Sehnala jsem skvělé šedé tácky po asi 35 Kč, které se už bohužel nevyrábějí. Tyto tácky můžete vídat v mých tácových aktivitách. Alternativou pro vás může být SMULA nebo KLACK.

Další místa pro ukládání

Ano, těch není nikdy dost a IKEA je na to velmi dobře připravená. Krabice, krabičky, tácky a poličky, to vše seženete za přijatelné ceny. Ukážu vám, jaké používáme doma.

ikea

Asi všichni známe krabice TROFAST, které se dají zasouvat do stejnojmenných polic. Cena je 140 – 190 Kč bez víka. Já sem si hodně oblíbila taky krabice SAMLA, které jsou průhledná a dají se koupit od 70 Kč s víkem. Pokud hledáte trochu levnější variantu a hlavně neprůhlednou, podívejte se na krabice UPPSNOFSAD, která s víkem vyjde na 64 Kč a navíc, víko se dá používat jako menší tácek.

Moc se mi ještě osvědčily na organizaci malinké krabičky NOJIG, které se dají koupit za 9 – 35 Kč. Hodně je používáme i při aktivitách a třídění.

Dětská knihovna přehledně

232969571 1239743533120552 1620077045705319061 n

A co nám IKEA nabídne pro přehledné skladování knih? Zaprvné to bude police MOSSLANDA, kde můžete knihy skládat čelem k dětem a jim se bude lépe vybírat. Cena této police je 129 – 249 Kč. Její alternativou může být police BEKVAM, která je o dost menší a vyjde na 99 Kč.

S organizací knih na stole vám skvěle pomůže obyčejný odkapávač na nádobí. Můžete mít dřevěný NYPLOCKAD za 129 Kč nebo kovový RINNIG za 99 Kč. Nám se velmi osvědčil na organizaci knih od kouzelného čtení.

Samozřejmě IKEA má spoustu dalších skvělých věcí pro děti, třeba do kuchyně, ale to asi už znáte.

Máte pro mě taky nějaký super IKEA tip pro děti? Dejte mi prosím vědět do komentáře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 + nineteen =