Dekorace a oslavy

7x Valentýnské tvoření s dětmi a leporelo ♥ ke stažení

valentyn blog

Svátku všech zamilovaných moc pozornosti nevěnuji, ale tvoření nás s dětmi velmi baví. Proto si samozřejmě nenecháme uniknout ani toto téma a už týden tady lítají samá srdíčka. Loni jsme tvořili taky a navíc jste si mohli stáhnout hledací hru. Letos jsou děti větší, tak se pouštíme do trochu jiných projektů. Pojď se na ně podívat

1. Prstýnek ♥ z chlupatého drátku

273012274 1355915521503352 4786858995639918360 n

Jednoduchou a moc hezkou ozdůbku na prst si můžou holčičky vyrobit z chlupatého drátku.

Na jedné straně si uděláme očko o velikosti prstu a z druhé strany drátku zamotáme šnečka. Poté stačí šnečka vytvarovat do ♥ a prstýnek je hotov.

2. Srdíčkový řetěz z barevných papírů

273009739 1354620718299499 6287637934062269505 n

Určitě všichni znáte papírové řetězy, které s dětmi většinou vyrábíme na Vánoce. Tady je malá ♥ obměna.

Čtvrtky barevného papíru přehneme na polovinu a nastříháme na stejně tlusté proužky. První proužek slepíme do tvaru srdce, prostrčíme další proužek a zase slepím. Pokračujeme do požadované délky řetězu.

3., 4. a 5. Sladký ♥ dárek

Chcete někomu dát Valentýnku nebo jen potěšit mlsný jazýček? Tak to vám s dětmi doporučujeme valentýnské tvoření s lízátky nebo čokoládkami.

Nejprve jsme zkoušeli udělat ♥ květiny s lízátky. Stačí vystřihnout z tvrdého papíru srdce a lístky. Lízátka pak s těmito kousky slepíme lepidlem nebo tavnou pistolí.

Jednoduché kartičky s čokoládou, které zvládnou i malé děti, můžete vidět na páté fotce. Stačí vám kartičky z tvrdého papíru, fixy na malování šípů a pak jen přilepit čokoládové ♥.

Tučňáčci jsou už trochu složitější, proto jsem jednotlivé části dětem nejprve vystřihla a oni už jen kompletovali a domalovali oči. Tučňák je ve velikosti A6.

6. Valentýnské tvoření s dětmi z kostek Lega♥

Milovníkům Lego a Lego Duplo doporučujeme vyzkoušet si postavit své ♥. Barev se nebojíme, srdce mohou mít všechny barvy duhy a vytvoří tak ještě hezčí efekt.

Valentýnské pracovní listy pro mladší školáky

fler valentyn

Mezi tvořením si nezapomeň dát pauzu a procvič taky trochu hlavičku.

Srdíčkové aktivity na tebe čekají ve čtrnácti zamilovaných pracovních listech a co tam procvičíš? Grafomotoriku, jednoduché čtení, sčítání, odčítání, hledání rozdílů a další.

7. Leporelo – Koho nosím ve svém srdci

20220205 192847

A nakonec samozřejmě nesmím zapomenou na tvoření z PFD, které jsem pro vás připravila. V tomto souboru najdeš předlohu pro vytvoření srdíčkového leporela. První verze je s nápisem “Koho nosím ve svém srdci” a druhá verze je bez nápisu k úplnému dotvoření.

Dovnitř srdce si můžete s dětmi namalovat, koho nosíte ve svém srdci vy. Budou to zvířátka, děti, rodina nebo přátelé?

TIP
Vytiskněte si ♥ leporelo na barevné papíry v odstínech růžové a červené a hned bude mít leporelo větší šmrnc.

PDF mohou stahovat členové klubu.

kuncicka klub

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − ten =