Organizace

Důležité lékařské kontakty na lednici

tel blog

Mám doma malé děti (což je jistě zřejmé z blogu) a dětem se často stávají úrazy nebo potřebují lékařské ošetření. Mnoho z vás už určitě zažilo noc, kdy dítě štěkavě kašle nebo ho bolí ouško. A právě v takových případech je dobré být připraven a mít na lednici lékařské kontakty a nezdržovat se vyhledáváním na internetu či jinde.

První pomoc dětem

V době koronavirové jsem využila super akce na online kurz paní doktorky Knězkové – První pomoc dětem, na který koukáme i s prarodiči z pohodlí domova, abychom věděli, jak se v různých situacích zachovat.

Paní doktorka v kurzu mimo jiné vysvětluje, kam se v případě akutních případů můžeme obrátit a jaké kontakty je dobré mít připravené předem.

Lékařské kontakty u nás na lednici

lednice

Nejednou už se nám stalo, že děti v noci rozbolelo ouško a museli jsme vyhledat lékařskou pomoc.

Takové chvíle nejsou život ohrožující, ale jsou i momenty, kdy vám dítě může sníst doma nějaké léky, prací prášek nebo si o postel rozseknout hlavu.

A v takových chvílích nejenom potřebujeme vědět, jak ránu ošetřit, ale v případě otravy také kam zavolat a poradit se o dalším postupu.

Proto ty nejdůležitější kontakty mám uložené nejen v mobilu, pro případ že se něco stane venku, ale také na lednici, kdyby je potřebovala například babička či jiná hlídací návštěva.

List lékařských kontaktů

1. Rychlá záchranné služba
2. Toxikologické informační středisko
3. ORL
4. Chirurgie
5. Zubní pohotovost

lekarske-kontakty-na-lednici
Mé materiály jsou k dispozici volně k nekomerčním účelům s logem nebo odkazem na zdroj. V případě komerčního využití mě kontaktujte. Děkuji.

Co ještě musím vědět?

Když budete volat kvůli otravě na toxikologickou informační linku, musíte operátorovi udat kromě jména a věku dítěte ještě další údaje.

Bude po vás chtít váhu dítěte a také rodné číslo, podle kterého pak pojišťovna službu uhradí.

Kromě TIS je dobré mít po ruce kontakt na ORL, což se týká zmiňovaných bolestí oušek nebo cizích předmětů v nose či uchu.

Dále je to kontakt na chirurgickou pohotovost, kde vás ošetří ve dne i v noci.

A nakonec zubní pohotovost pro případ zlomených, vyražených nebo bolavých zoubků.

Štěstí přeje připraveným

Všem vám přeji, aby jste takové kontakty nemuseli využívat, ale kdo je připraven, není překvapen, že?

A jak to máte doma vy? Už jste někdy využili linku toxikologického střediska? Pište do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 − 11 =