Ostatní

7 nápadů jak oslavit Den dětí

jak oslavit den dětí

Přemýšlíte, jak oslavit Den dětí a zároveň podpořit jejich zdravý vývoj a imunitu zábavnou formou? Tušíte správně, soutěžemi a venkovními aktivitami. A abyste nemuseli shánět mnoho různých pomůcek a tahat s sebou ven spoustu tašek, ukážeme si pár jednoduchých, ale stále zábavných soutěží. Navíc některé pomůcky využijete u více soutěží. 

Ale než vám to prozradím, řekněme si něco o tomto dni. Mezinárodní den dětí má sáhodlouhou historii, kterou vás nebudu zdržovat, jelikož nejsme na hodině dějepisu. Jen se zmíním, že datum 1.6. pro oslavu dne dětí bylo stanoveno v 50. letech minulého století. Svůj původ má tento svátek v Turecku a slaví se jako jeden z mála svátků po celém světě, aktuálně ve více než 145 zemích světa. Oslavou Dne dětí si připomínáme právo dětí na jejich život v míru a také právo na péči o zdraví dětí. 

Tipy na hry, které využijete v tento den

Trefování mincí do sklenice s vodou: kýbl naplníme vodou a dáme do něj třeba zavařovací sklenici. Děti budou házet mince do sklenice, menší děti mohou stát u kýblu. Jako obměnu hry lze zvolit trefování pinpogovým míčkem do prázdných kýblů. 

Bonbón na šňůrce: na nit zavážeme bonbón a druhý konec namotáme na klacík, dítě má za úkol namotat, co nejrychleji celou šňůrku. Proto je důležité použít dlouhou šňůrku. A nejlepší je, když spolu namotávají alespoň 2 děti, nebo dítě a dospělý.

Skládání zápalek: do krabičky od sirek skládáme zápalky jednou rukou. Stejně můžou děti skládat mince jednou rukou do komínku. 

Poznávání a třídění tvarů: z tvrdého papíru nebo kartonu můžeme nastříhat různé tvary (čtverec, obdélník, kruh, trojúhelník, ovál) a děti budou tvary třídit na správné hromádky. Starší děti to zvládnou se zavázanýma očima a procvičí si tak hmat.

Balónky (voda) na lžíci: ideální soutěž pro družstva dětí, které budou jeden za druhým nosit vodu na lžíci nebo pinpongové míčky do velké sklenice nebo míčky do kýble. Vyhrává ten, kdo dříve naplní nádobu nebo přenese co nejvíce míčků.

Hádání písniček: dětem můžete pouštět písničky z pohádek a dětských filmů, děti si určitě rády uhodnutou písničku i zazpívají. K tomu vám stačí mobilní telefon.

Skákání nebo podlézání natažené pásky (gumy): dva dospělí drží nataženou pásku a buď ji mohou od země zvedat postupně do výšky nebo naopak z výšky snižovat a děti mohou přeskakovat nebo podlézat pásku. Soutěžit mohou ve dvojici celá družstva, kdo přeskočí nebo podleze lépe. 

Zasloužená odměna na Den dětí

Po vyhodnocení vašich soutěží následuje odměna, na kterou budou děti dychtivě čekat. K tomu můžete využít například diplomy a medaile.

A jak se říká, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a tak všechny děti určitě ocení dárkovou kartu na balónek.

Přeji mnoho zábavy a úsměvů vašich dětí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × four =