Ostatní

9x zábavné jarní aktivity na papíru

9aktivit

Sepsala jsem seznam všech dosavadních jarních aktivit pro předškoláky do jednoho článku, za účelem jednoduššího dohledání a vybraní si toho pravého pro vaše potřeby. Jsou rozděleny do dvou části a já doufám, že vám budou dobře sloužit, stejně jako nám. K některým se stále vracíme a používáme opakovaně nebo s obměnou.

Aktivity na doma

jarni play doh sablony

1. Jarní Play-Dough šablony k dozdobení

3 šabloby s mnoha možnými využitími. Loni jsme je vybarvovali a zdobili plastelínou. Letos jsem dětem vytiskla vejce a zdobili jsme je vatičkami do uší. Dá se na ně samozřejmě použít mnoho technik. Chystám se například ještě na zdobení pomocí korkového špuntu.

jarni spojovani1

2. Spojovací obrázky s jarní tématikou

Skvělá aktivita na koordinaci a soustředění. Po dokončení spojení všech bodů se zase nabízí dozdobení výtvorů. Adrianka to pojala umělecky a každou část obtáhla jinou barvou. Výsledek vypadal moc hezky.

jarni hladaci hra

3. Hledací hra plná postřehu a počítání

Hledací hra neboli anglicky Spy game, ve které dítě trénuje postřeh i počty do 10. Ve hře si může pomáhat škrtáním nebo kroužkováním objektů. S listem se dá pracovat i dále, stačí se dítěte ptát:

 • Čeho je na obrázku nejvíce/nejméně?
 • Jaký obrázek je největší/nejmenší?
 • Jakou barvu má tento obrázek?
 • Co se na zahradě dělá s tímto nářadím?
 • K čemu potřebojeme včely?

Potom se nad jedním pracovním listem dá strávit klidně hodina a probrat mnoho témat.

IMG 20200303 124841 HDR

4. Jarní kouzelná rozkvétající louka

Moc povedené jarní kouzlo s obyčejným papírem. Pokud chcete své děti okouzlit a zaujmout, určitě neváhejte tuto aktivitu vyzkoušet. Naše děti byly velmi nadšené.

velikonoce teaser

5. Velikonoční pracovní sešit

Velmi oblíbený soubor aktivit na blogu, pro děti od 3 let. Je doporučován mateřskými školami i samotnými rodiči a z toho mám velikou radost. Ještě větší radost mi přináší, když se líbí i dětem. Soubor obsahuje 6 různorodých aktivit, které procvičí malé hlavičky.

sudoku5

6. Dětské obrázkové Sudoku

První obrázkové Sudoku jsem vyráběla do velikonočního pracovního listu. Protože u nás má Sudoku úspěch, rozhodla jsem se sbírku rozšířit o dalších 6 mřížek ve formátu 4×4. Pokud vás Sudoku baví, doporučuji se nebát a vyzkoušet s dětmi od 3 let, je možné, že vás mile překvapí :).

IMG 20200306 105523 HDR

7. Chytání a hledání hmyzáků

Další velmi hojně stahovaná aktivita na blogu. Je skvělou obměnou oproti aktivitám u stolu, kdy dítě jen sedí. Takže pokud se potřebujete protáhnout, neváhejte a pojďte zkusit hledat havěť.

IMG 20200407 085312 HDR

8. Odškrtávací seznam jarních aktivit

Seznam vznikl už loni a napsali jsme si tam aktivity, na které jsem se nejvíce těšili po zimě a neodmyslitelně patří k jaru. Letos vynechávám návštěvu farmy a hřiště, ale zbytek se nám znovu osvědčil a už máme splněno.

Aktivity na ven

Jarní procházka - hledací list

1. Hledací hra na ven

No jo, u nás se pořád něco hledá :-D. Samozřejmě si o položkách na seznamu s dětmi povídáme. Pampelišek děti našly víc než dost, proto jsme to využili a učili se plést věneček. Kosa nehledáme jen očima, ale i ušima. Kaluž spojíme s učením o koloběhu vody atd.

BONUS

Hledací hra na ven II.

jarní hledací hra
Jarní hledací hra II.

Máš i ty pro nás další tip, kde si stáhnout nějakou pěknou aktivitu? Poděl se s námi do komentáře. Budeme vděční 🙂

(4) Komentáře

 1. jane říká:

  Děkuji

  1. Rádo se stalo 🙂

 2. Jana Skalakova říká:

  Dobry den,
  sleduji vaše příspěvky a musím se přiznat,ze je to pro me, jako pohlazeni po duši. Krasne témata, činnosti, obrázky a věřím, ze to dalo hodně práce👍. Budu moc rada za jakoukoli inspiraci od vás, Dekuji.
  Hezky den Jana

  1. Dobrý den Jano,
   děkuji za milý komentář, který mě moc potěšil.
   Materiálu určitě bude přibývat, nápadů je spoustu 🙂
   Hezkou neděli přeje Katka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six − 3 =