9x zábavné jarní aktivity na papíru

Sepsala jsem seznam všech dosavadních jarních aktivit pro předškoláky do jednoho článku, za účelem jednoduššího dohledání a vybraní si toho pravého pro vaše potřeby. Jsou rozděleny do dvou části a já doufám, že vám budou dobře sloužit, stejně jako nám. K některým se stále vracíme a používáme opakovaně nebo s obměnou.

Aktivity na doma

1. Jarní Play-Dough šablony k dozdobení

3 šabloby s mnoha možnými využitími. Loni jsme je vybarvovali a zdobili plastelínou. Letos jsem dětem vytiskla vejce a zdobili jsme je vatičkami do uší. Dá se na ně samozřejmě použít mnoho technik. Chystám se například ještě na zdobení pomocí korkového špuntu.

2. Spojovací obrázky s jarní tématikou

Skvělá aktivita na koordinaci a soustředění. Po dokončení spojení všech bodů se zase nabízí dozdobení výtvorů. Adrianka to pojala umělecky a každou část obtáhla jinou barvou. Výsledek vypadal moc hezky.

3. Hledací hra plná postřehu a počítání

Hledací hra neboli anglicky Spy game, ve které dítě trénuje postřeh i počty do 10. Ve hře si může pomáhat škrtáním nebo kroužkováním objektů. S listem se dá pracovat i dále, stačí se dítěte ptát:

  • Čeho je na obrázku nejvíce/nejméně?
  • Jaký obrázek je největší/nejmenší?
  • Jakou barvu má tento obrázek?
  • Co se na zahradě dělá s tímto nářadím?
  • K čemu potřebojeme včely?

Potom se nad jedním pracovním listem dá strávit klidně hodina a probrat mnoho témat.

4. Jarní kouzelná rozkvétající louka

Moc povedené jarní kouzlo s obyčejným papírem. Pokud chcete své děti okouzlit a zaujmout, určitě neváhejte tuto aktivitu vyzkoušet. Naše děti byly velmi nadšené.

5. Velikonoční pracovní sešit

Velmi oblíbený soubor aktivit na blogu, pro děti od 3 let. Je doporučován mateřskými školami i samotnými rodiči a z toho mám velikou radost. Ještě větší radost mi přináší, když se líbí i dětem. Soubor obsahuje 6 různorodých aktivit, které procvičí malé hlavičky.

6. Dětské obrázkové Sudoku

První obrázkové Sudoku jsem vyráběla do velikonočního pracovního listu. Protože u nás má Sudoku úspěch, rozhodla jsem se sbírku rozšířit o dalších 6 mřížek ve formátu 4×4. Pokud vás Sudoku baví, doporučuji se nebát a vyzkoušet s dětmi od 3 let, je možné, že vás mile překvapí :).

7. Chytání a hledání hmyzáků

Další velmi hojně stahovaná aktivita na blogu. Je skvělou obměnou oproti aktivitám u stolu, kdy dítě jen sedí. Takže pokud se potřebujete protáhnout, neváhejte a pojďte zkusit hledat havěť.

8. Odškrtávací seznam jarních aktivit

Seznam vznikl už loni a napsali jsme si tam aktivity, na které jsem se nejvíce těšili po zimě a neodmyslitelně patří k jaru. Letos vynechávám návštěvu farmy a hřiště, ale zbytek se nám znovu osvědčil a už máme splněno.

Aktivity na ven

Jarní procházka - hledací list

1. Hledací hra na ven

No jo, u nás se pořád něco hledá :-D. Samozřejmě si o položkách na seznamu s dětmi povídáme. Pampelišek děti našly víc než dost, proto jsme to využili a učili se plést věneček. Kosa nehledáme jen očima, ale i ušima. Kaluž spojíme s učením o koloběhu vody atd.

BONUS

Hledací hra na ven II.

jarní hledací hra
Jarní hledací hra II.

Máš i ty pro nás další tip, kde si stáhnout nějakou pěknou aktivitu? Poděl se s námi do komentáře. Budeme vděční 🙂

Rate this post

4 Replies to “9x zábavné jarní aktivity na papíru

  1. Dobry den,
    sleduji vaše příspěvky a musím se přiznat,ze je to pro me, jako pohlazeni po duši. Krasne témata, činnosti, obrázky a věřím, ze to dalo hodně práce👍. Budu moc rada za jakoukoli inspiraci od vás, Dekuji.
    Hezky den Jana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.