Ostatní

Pohádkové vyprávěcí kostky – pomocníci s rozšiřováním slovní zásoby

pohádkové vyprávěcí kostky

Rádi byste svým ratolestem rozšířili slovní zásobu? Chcete jim ještě více rozvíjet fantazii? Tak potom jste tady správně. Dnes si ukážeme, jak lze obojí provést najednou a to zábavnou formou. Hravé učení bude vaše děti bavit a vy si u jejich vyprávění v klidu vypijete kávu.

Jak je známo z různých výzkumů, dvouleté děti používají kolem 270 až 300 slov, ve třech letech je to už 1000 slov aktivní slovní zásoby. Pro srovnání mohu uvést, že dospělý člověk používá běžně 3000 až 10 tisíc slov. 

Děti se od nás učí každým dnem, nasávají nové vědomosti a slova jako houba a my je můžeme lehce podpořit a ještě se u toho hezky pobavit. Připravila jsem pro vás k tomuto účelu papírové kostky, které jsou ke stažení pro členy klubu. V klubu objevíte také mnoho dalších cenných pomůcek pro učení, tvoření a zábavu vašich dětí. 

Co vše se dá podniknout s vyprávěcími kostkami?

vyprávěcí pohádkové kostky

Starší děti si mohou vyprávěcí kostky vystřihnout a slepit samy. Ty menší si je třeba jen vybarví a budou rády, že se podílely na jejich přípravě. A pak už vás čeká mnoho zábavy. 

Vyprávěcí kostky si poté můžete sestavit libovolně vedle sebe a vymýšlet příběh.  Vaši fantazii se meze rozhodně nekladou. Vyprávění pohádky či příběhu zvládají děti většinou už kolem 4 let věku, těm mladším může příběh vymýšlet maminka nebo starší sourozenec.

Přeji vám mnoho zábavy s touto aktivitou. Budu ráda, když se v komentáři podělíte o to, jak se vám a hlavně vašim dětem pohádkové kostky líbily a jaké hry jste s nimi zahráli a případně zda jste vymysleli s nimi ještě nějaké nové aktvity.

★ PDF mohou stahovat členové klubu. ★

klub banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − eight =