Ostatní, Zima

8 nápadů na vánoční tvoření s dětmi

vánoční tvoření s dětmi

Blíží se vánoční období plné radosti, a co by to bylo za Vánoce bez tvoření s dětmi? Vytvoření vánočních dekorací a dárků je skvělý způsob, jak strávit čas s rodinou a rozvíjet dětskou kreativitu. Zde jsem vám připravila osm nápadů na vánoční tvoření, které bude děti i vás bavit.

1. Kouzelná papírová hvězda z šablony

Začněte vytvářením kouzelných papírových hvězd s přiloženou šablonou. Stačí dodržet jednoduchý postup a máte jedinečnou vánoční dekoraci, kterou můžete pověsit na dveře, zeď nebo použít jako ozdobu do okna. Hvězdy doporučuji tvořit se staršími dětmi.

2. Malé papírové květy z filtrů na kávu

Už jste zkoušeli tvořit z kávových filtrů? Pokud ne, věřte, že je můžete přeměnit na okouzlující malé papírové květy. Stačí z nich vystřihnout kruhy (na každou květinu 4), složit na varhánky, ohnout v polovině a slepit do podoby květin. Květy pak můžete použít jako ozdobu na vánočních kartičkách,připevnit je na dárky, nebo pověsit na stromeček.

3. Vánoční přání

Vytvořte vlastní vánoční přání! My jsme si nařezali čtvrtky na velikost pohlednic a vyřádili jsme se na nich. Můžete použít různé barevné papíry, třpytky, korálky a jiné ozdoby, aby vaše přání zazářila. Nechte děti vymyslet vtipné texty nebo osobní zprávy.

Komu vánoční přání darovat?

Vánoční přání můžete s dětmi tvořit ve škole i doma a nechat děti jimi obdarovat své nejbližší. Ještě více, ale mohou udělat radost v některých domovech důchodců.

4. Vločky z korálků

Zábavný a jednoduchý způsob, jak vytvořit vločky, je pomocí korálků – a to jak zažehlovacích, tak skleněných, plastových nebo dřevěných. Stačí z nich vytvořit různé vzory a poté je spojit pomocí tenkého drátu nebo průzračného rybářského vlascem. My jsme na ně použili hotové drátěné šablony, které jsou ale dražíš. Vločky mohou zdobit stromeček, okna nebo vánoční tabuli a také se budou dobře prodávat na vánočních trzích.

5. DIY stírací losy

Vytiskněte si své losy s libovolnou výhrou. Např.: Romantická večeře, masáž chodidel, filmový večeře atp. Ty rozstříhejte a přes stíratelnou plochu nalepte lepící pásku.

Poté si v misce smíchejte akrylovou barvu s jarem cca 1:1 a stíratelnou plochu natřete barvou. Jakmile barva zaschne, můžete losy dát do obálek nebo krabiček a někomu darovat.

Děti si mohou vytvořit vlastní designy a tím vytvořit originální vánoční dárky.

Předpřipravené kartičky, které vidíte na fotkách, jsou ke stažení v klubu Kuncicka.cz

6. DIY čistící bomby do WC

Zajímá vás praktické tvoření? Vytvořte společně s dětmi čistící bomby do WC. Jistě to bude netradiční dárek a obdarovaný se jim může i pobavit.

Recept na obě WC bomb je velmi snadný:

  • Hrnek jedlé sody
  • Balíček kyseliny citrónové
  • Aroma olej
  • Trošku vody
  • Nepovinně potravinářské barvivo

Vše smícháme, jemně pokropíme vodou, aby se směs lépe spojila a natlačíme do formiček. Můžete použít tvořítka na led, vykrajovátka na cukroví nebo silikonové formy. Nechte 1-3 hodinky uležet a můžete opatrně vyklepnout.

7. DIY vánoční prostírání z plsti

Použijte plsť nebo-li filc k vytvoření vánočního prostírání! Stačí vystřihnout různé tvary – my jsme si zvolili vánoční stromeček a 2x proříznout (viz foto). Proříznutým pruhem pak stačí prostrčit příbor a sváteční hostina může začít.

vanocni prostirani

8. Jednoduché ozdoby z toaletních rolíček

Recyklujtetoaletní rolky vytvořením jednoduchých vánočních ozdob. Stačí je nastříhat na proužky, na koncích vystřihnout trojúhelníčky (ale pozor, ne až ke krajům), ty potom slepit a nazdobit. Nakonec provlékněte šňůrku pro zavěšení a ozdoba je na světě.

Vánoční tvoření s dětmi není jen zábavné, ale také pomáhá rozvíjet jejich kreativitu a jemné motorické dovednosti. Vyzkoušejte tyto nápady a užijte si společné vánoční radovánky plné fantazie a tvořivosti!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven − 4 =