Ostatní

Mikulášské aktivity pro děti 5x jinak

mikulášské aktivity

Svátek sv. Mikuláše je jedním z důležitých svátků v roce pro děti po celém světě. Svatý Mikuláš, je oblíbenou postavou, která je spojována s dobročinností a štědrostí. Tento svátek, který se slaví 6. prosince, je dnem, kdy Sv. Mikuláš navštěvuje domovy a odměňuje hodné děti malými dárky a sladkostmi. Pro děti je to vzrušující doba plná očekávání a radosti.

Také je to skvělá příležitost k učení – děti se mohou dozvědět více o tradicích a kultuře spojené se sv. Mikulášem, zatímco se baví a tvoří. Každá aktivita, kterou děti podniknou, jim pomáhá rozvíjet dovednosti, jako je kreativita nebo motorika. Pojďte se podívat na 5 nápaditých tipů na mikulášské aktivity.

Společně se podíváme na tyto Mikulášské aktivity:

  1. Zdobení mikulášské čepice
  2. Stříhání vousů
  3. Lepení vousů
  4. Mikulášská motorika
  5. Zdobení mikulášské berle

Podklady ke všem aktivitám jsem připravila do jednoho PDF souboru, který je připravený na konci článku.

Zdobení mikulášské čepice

Mikulášské aktivity

Jako první aktivitu si děti vybraly zdobení mikulášské čepice. Čepice jsem jim vytiskla z připraveného PDF souboru a děti ji zdobily lepícími kamínky, které koupíte za pár korun například v Action, Teddi, nebo papírnictví.

Samozřejmě lze čepice zdobit i jinými technikami. To už je čistě na vašem uvážení.

Stříhání mikulášových vousů

Mikulášské aktivity

Na druhou mikulášskou aktivitu jsme si vytiskli předlohu z PDF a připravili jsme si nůžky a tužku.

Možná se divíte k čemu jsme potřebovali tužku. Tak já vám to hned vysvětlím.

Děti měly za úkol stříhat vousy podle čar a potom je pomocí tužky trochu natočily. Vznikl díky této technice krásný efekt kudrnatých 3D vousů.

Lepení mikulášových vousů

Mikulášské aktivity

Máte menší děti, kterým to s nůžkami ještě moc nejde? V tom případě bude tato aktivita pro ně jako dělaná. Ale nemusíte ochuzovat ani starší s šikovnější děti. Lepení je totiž může bavit úplně stejně.

Na tuto mikulášskou aktivitu budete potřebovat mou šablonku, lepidlo a trochu vaty. Mikuláš bez vousů, by totiž nebyl žádný Mikuláš.

Mikulášská motorika

Mikulášské aktivity

Pojďme si trochu odpočinout od práce s papírem. Jemná motorika se dá trénovat i mnohem zajímavějším způsobem.

Vytiskněte dětem část mikulášovy hlavy, zalaminujte ji a připevněte na tác. Do tácu pak nasypejte mouku nebo krupici a nechte do ni děti malovat vousy různými směry. Můžete se inspirovat předlohami z PDF souboru.

Zdobení mikulášské berle

Mikulášské aktivity

V poslední aktivitě jsme znovu použili předlohu ze souboru, ale šlo o velmi zajímavou techniku. Do předkreslených mikulášských holí děti dávaly plastelínu a tu následně zdobily různými kamínky. Pokud nemáte k dispozici třpytivé kamínky, nebojte se sáhnout po koření nebo luštěninách.

PDF mohou stahovat členové klubu.

kuncicka klub

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × two =