Příroda, Tvoření a návody

Hravý podzim díky 6 aktivitám s jablky pro děti

aktivity s jablky

Je tady přelom léta a podzimu a k tomuto období neodmyslitelně patří sklizeň jablíček. Pojďte toho využít a vyzkoušejte zábavné aktivity a tvoření s vašimi dětmi. Nápady to nejsou nijak složité a jistě se s nimi děti i něco přiučí.

DIY jablečná razítka

Začněme s jednoduchými razítky ve tvaru jablíček. K výrobě nám stačilo malé dřevěné kolečko a kousek pěnového papíru, který jsem vystřihla do tvaru jablka.

Pěnový papír pak už stačí jen namáčet nebo potírat barvou a užít si razítkovací zábavu. Budou děti vědět, jaké barvy mohou jablka mít? Popovídejte si o tom u tvoření.

TIP: Namalujte na čtvrtku velkou zavařovací sklenici a nechcete děti jablíčka “zavařit” dovnitř.

Jablko z Lega

skládej z kostek podzim

Lego kostičky se vyskytuje dnes skoro v každé domácnosti, školce i škole. S Legem se dají dělat divy… nebo jablka.

Vyzkoušejte si vytvořit jablko pomocí šablony z podzimní verze souboru Skládej z kostek. Najdete tam rovnou 2 úrovně a tak můžete zapojit mladší i starší sourozence.

Jablko z trhaného papíru

Nemáte-li k dispozici Lego, nezoufejte a pojďte zkusit vytvořit jablíčko z trhaného papíru. Děti si krásně procvičí motoriku a výtvor si pak mohou pověsit na nástěnku. Tuto aktivitu budou milovat malí umělci.

Na papír jsem nejdříve předkreslila tvar jablka a připravila proužky z barevného papíru. Děti pak už jenom papír natrhaly do misky a přilepily do požadovaného tvaru. Samozřejmě, že šikovnější děti si proužky mohou nastříhat samy.

Počítací hra s jablíčkem

pocitani s jablkem

Nemáte doma malého umělce, ale človíčka, který raději počítá? I pro vás mám jablečný nápad.

Vytvořte si pomocí barevných papírů průřez jablka a nachystejte si malé fazolky a kostku. Pak už stačí jen házet kostkou a vyskládávat tolik fazolek, kolik padne na kostce. Šikovnější děti to mohou i sčítat.

VAROVÁNÍ: Syrové fazolky mohou být zdraví nebezpečná. Pracujte s nimi vždy pod dohledem.

Lapbook s jablky

lapboo jablka1

Jestli potřebujete ucelenější informace a chcete s dětmi rozvíjet slovní zásobu, prozkoumat životní cyklus, části jablka nebo zajímavá fakta, rozhodně sáhněte po lapbooku a vytvořte si jej společně. Někteří rodiče a učitelé tvrdí, že to je nejlepší forma učení.

Jemná motorika s červíky

A nakonec tu mám tip na oddechovku v podobě jablíček s červíky. Musím říct, že tato aktivita děti moc bavila.

Z polystyrenu jsme si vyřízla tvary jablka a hrušky a nabarvila akrylovou barvou. Do nich jsem pak zapíchala malé chlupaté drátky jako červíky.

Děti dostaly k dispozici pinzety a měly za úkol červíky vytáhnout do misky.

Tak do které aktivity se pustíte vy? Napiště mi do komentáře, moc se těším na váš výběr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − sixteen =