Ostatní

Učíme se s figurkami Schleich: Stáhněte si kartičky k domácím zvířatům

kartičky domácí zvířata

Fascinují vaše děti domácí zvířata, nebo jste se jen rozhodli je s nimi seznámit? S tím vám dnes ráda pomůžu a ukážu vám, jak se můžou vaše děti dozvědět více o životě domácích zvířat díky kartičkám, které jsem si pro ně připravila.

Seznamte se s domácími zvířaty v podobě figurek

karticky domaci zvirata2

Možná se ptáte, proč začít s figurkami… Na to mám vcelku snadnou odpověď. Pokud bychom dětem předložili jen fotku nebo obrázek, byly by ochuzeni o jeden z dalších vjemů. Samozřejmě nejlepší je ukázat dětem živé zvíře, ale ne vždy máme tuto možnost. Proto si pomůžeme figurkami.

Díky figurkám může dětská fantazie pracovat na plné obrátky. Mohou je nejen koupat ve vaně, čistit od bahna nebo předvádět jejich zvuky a zažívat senzorickou hru, ale také vymýšlet jejich životní příběhy a dobrodružství.

O životě domácích zvířat s PDF kartičkami

karticky domaci zvirata0

Jakmile jsou děti seznámeny s figurkami svých nových čtyřnohých mazlíčků, můžete začít vymýšlet další aktivity, které mohou mimo jiné rozvíjet jazykové schopnosti nebo emoční inteligenci.

Já jsem si pro vás a své děti připravila aktivitu na přiřazování.

Ke krávě, koni, ovci, koze, oslovi, praseti, kočce a psovi jsem vytvořila kartičky k vytištění. PDF je na konci článku ke stažení zdarma.

Soubor obsahuje ke každému zvířeti jeho fotku, fotku mláděte, potravy, obydlí a toho, co nám dává.

Aktivity s kartami a figurkami

Přiřaď zvířátko

Úplně nejzákladnější aktivita, kterou s mám souborem můžete vyzkoušet je přiřazování figurek k jejich obrázkům.

Pozorní jedinci si jistě všimnou, že některé fotky zvířat nejsou barevně úplně stejné jako figurky. Ale pokud vaše děti nejsou například autisti, nemělo by to hrát velkou roli. Ani v přírodě nejsou všechna zvířata jednoho druhu stejná.

Jak dělá ovečka?

Další možnou aktivitou s kartami nebo figurkami je učení dětí, jaké jednotlivá zvířata vydávají zvuky. A pak už se můžeme vrhnout na něco těžšího.

Kde domácí zvířata bydlí, co jedí, co nám dávají a jak se jmenuje jejich mládě?

karticky domaci zvirata1

Další úrovní už je seznámení dětí se zvířecími miminky, obydlím, stravou nebo užitkem. U každého zvířete jsem se snažila přidat ty nejznámější produkty a stravu. Většina z nich má jako obydlí ohradu, ale samozřejmě je fajn dětem vysvětlit, že kůň chodí do stáje, kráva do kravína atd. Nepodařilo se mi najít fotky těchto obydlí, proto jsou zde ohrady, ve kterých je děti také nejčastěji potkávají.

Doporučuji probírat karty postupně. Buď si nejdříve vmte jedno zvíře a projděte všechny karty k němu, nebo vemte 3 zvířátka a k nim si určete JEN potravu. Až postupem času karty přidávejte, aby děti nebyly zmatené a mohly zažít úspěch ze správného přiřazování.

Mé materiály jsou k dispozici volně k nekomerčním účelům s logem nebo odkazem na zdroj. Děkuji.

– SDÍLEJTE PŘÁTELŮM –

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

6 + seven =