Tvoření a návody

Vánoční Play-Dough šablony ke zdobení

vanoc play teaser

V zimním a adventním čase hodně času trávíme doma hraním, tvořením a učením. Už jsme si hráli na restauraci, učili jsme se počítat s Montessori perlovými schody, sestavili jsme si aktivity na zimní období a chystáme se psát dopis Ježíškovi na originální dopisní papír. Kdo toho ještě nemá dost, tomu jsem vytvořila ke zdobení vánoční šablony.

Jaké vánoční šablony ke zdobení mám?

 1. Vánoční strom
 2. Vánoční kouli/baňku
 3. Sněhuláka
 4. Věnec
 5. Perníček

Čím můžeme vánoční šablony zdobit?

Věk: cca 1,5 roku

Téměř nesmrtelnou variantou se stanou vánoční šablony, pokud je zalaminujete. Poté stačí dát dětem do ruky plastelínu a pustit uzdu fantazii. Nazdobíte si prvně stromeček nebo raději sněhuláka? To už nechám na vás.

vanocni plastelina scaled

V tomto věku se dají použít i razítka na ozdobení jednotlivých šablon.

Věk: cca 2 roky a více

Pokud nemáte laminovačku, nebo ji nechcete vytahovat, stačí ozdoby vystřihnout z papíru a nalepit jen lepidlem. Menším dětem vystřihne dospělý, starší děti se zabaví i stříháním.

Pro lenochy je možné nakoupit samolepky a nechat děti zdobit šablony samolepkami.

Věk: cca 2,5 a více

Když se nebojíte lepidla a třpytek, mám nápad i pro vás. Co na šablony namalovat lepidlem cestičku (např. vánoční řetězy na strom) a posypat třpytkami. Najednou je obrázek celý rozzářený a možná i oči dětí.

Jak vidíte je to materiál ke tvoření už pro ty nejmenší, pokud jste jen trochu ochotni spolupracovat. Celou atmosféru si u nás doma dotváříme vánoční hudbou a teplým čajem nebo nealko punčem.

Chcete i vy se k nám připojit a zažít vánoční tvoření? Stáhněte si své vánoční šablony ke zdobení dole v odkazu a sdílejte s námi svou radost ze tvoření v komentáři nebo na Facebooku.

Mé materiály jsou k dispozici volně k nekomerčním účelům s logem nebo odkazem na zdroj. V případě komerčního využití mě kontaktujte. Děkuji.

KAM DÁL

(2) Komentáře

 1. Jana Baková říká:

  Dobrý večer, měla bych zájem o šablony k vyšívání.Děkuji Baková

  1. Dobrý den Jano,
   šablony jsou ke stažení pod článkem. Stačí kliknout na tlačítko.

   S pozdravem
   Katka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 − eleven =